O naszej przychodni
Społeczna Przychodnia Specjalistyczna jest miejscem oferującym dostęp do specjalistów takich jak: psychiatra, psycholog, psychoterapeuta oraz logopeda. Celem placówki jest zmniejszenie barier w możliwościach uzyskania wsparcia psychologicznego. Dążymy do bycia dostępnymi dla lokalnej społeczności oferując usługi w przystępnych cenach, zwłaszcza dla osób o niższych dochodach lub znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.
Nasz zespół
Jesteśmy grupą wykwalifikowanych ekspertów zajmujących się różnorodnymi aspektami zdrowia psychicznego. Każdy z naszych specjalistów pracuje nad poprawą jakości życia pacjentów, wspierając ich w radzeniu sobie z wyzwaniami emocjonalnymi i psychicznymi, jakie stają przed nimi na różnych etapach życia. Dzięki współpracy między specjalistami możemy zaoferować kompleksową opiekę dostosowaną do potrzeb każdego pacjenta.
Izabela Bylińska
Certyfikowany konsultant kryzysowy IPTK (Pierwsza Pomoc w Kryzysie Psychologicznym. Poziom I )
Terapia w oparciu o nowe technologie : Cyber- OKO , VR Tier- one
Karolina Kasprzyk
Jestem Certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień. Obecnie pracuję w Ośrodku Leczenia Uzależnień, prowadząc porady diagnostyczne, psychoterapię indywidualną i grupową dla osób uzależnionych oraz członków ich rodzin (Współuzależnienie, Dorosłe Dzieci Alkoholików). Prowadzę również interwencję kryzysową, konsultacje psychologiczne i psychoseksuologiczne.
Jestem magistrem psychologii, absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej. Praktyczne umiejętności oraz staże zdobywałam w Ośrodku Leczenia Uzależnień, Centrum Interwencji Kryzysowej, Stowarzyszeniu MONAR (Poradnia Profilaktyki, Leczenia i Terapii uzależnień), Ex Cordis (Ośrodek Psychiatrii Środowiskowej i Psychoterapii) i Młodzieżowym Ośrodku Rehabilitacyjnym Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności. Przez cały czas wzbogacam swoją wiedzę i umiejętności biorąc udział w szkoleniach i konferencjach. Pracuję pod stałą superwizją, współpracuję z lekarzem psychiatrą.
Zapraszam wszystkie osoby, które doświadczają negatywnych konsekwencji między innymi spożywania alkoholu, zaniepokojonych swoim sposobem picia, a także ich bliskich, próbujących podjąć interwencję kryzysową wobec osoby uzależnionej, motywujących do podjęcia leczenia odwykowego. Posiadam również umiejętności i doświadczenie niezbędne do pracy z osobami znajdującymi się w sytuacji kryzysowej, cierpiącymi na zaburzenia lękowe i depresyjne, z zaniżonym poczuciem własnej wartości, trudnościami w radzeniu sobie ze stresem, doświadczających przemocy, mierzących się z trudnościami w relacjach, pracy zawodowej, przeżywających żałobę.
Moją wartością jest dobro drugiego człowieka. Jestem osobą empatyczną, potrafię słuchać i nie oceniam. Zapewniam poufność i bezpieczeństwo. Do każdej osoby podchodzę indywidualnie, z szacunkiem, akceptacją i otwartością. Zapraszam do kontaktu.
Aleksandra Kędra
Psycholog z kwalifikacjami pedagogicznymi, Trener Terapii Umiejętności Społecznych TUS I i II stopnia
Ukończyłam studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, specjalność Zdrowie: psychoprofilaktyka i psychoterapia, ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego, a także kursy z zakresu postępowania w przypadku zagrożenia samobójstwem. Główne obszary moich zainteresowań zawodowych koncentrują się wokół psychoterapii, pomocy psychologicznej oraz psychoedukacji. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi oraz dorosłymi, mierzącymi się z różnymi formami niepełnosprawności oraz trudnościami w codziennym funkcjonowaniu.
Zakres prowadzonych przeze mnie działań to:
- Diagnoza psychologiczna oraz neuropsychologiczna dzieci i młodzieży
- Prowadzenie terapii umiejętności społecznych (TUS)
- Prowadzenie zajęć Integracji Sensorycznej
- Konsultacja psychologiczna
- Poradnictwo psychologiczne
- Psychoedukacja
- Warsztaty
- Terapia w oparciu o nowe technologie : Cyber- OKO , VR Tier- one
Obszary mojej pracy z dziećmi to:
- Zaburzenia ze spektrum autyzmu
- Zaburzenia nastroju
- Nadpobudliwość psychoruchowa z deficytem uwagi:
- Zaburzenia emocjonalne
- Zaburzenia lękowe, w tym fobia szkolna
- Zaburzeń rozwoju intelektualnego i funkcjonowania poznawczego.
- Autoagresja
- Dziecko dotknięte problemem przemocy
- Zmaganie się dziecka z niepełnosprawnością, chorobą przewlekłą
- Kryzys w rodzinie – separacja i rozwód
Obszary mojej pracy z osobami dorosłymi:
- Depresja
- Stres
- Zaburzenia nastroju
- Zaburzenia lękowe
- Zespół stresu pourazowego
- Kryzys w związku partnerskim/małżeńskim
- Zaburzenia w relacjach międzyludzkich
- Niskie poczucie własnej wartości
- Dysfunkcje seksualne
- Doświadczenie przemocy
- Zmaganie się z niepełnosprawnością, chorobą przewlekłą
Klaudia Pawlik
Jestem psychologiem. Ukończyłam certyfikowany kurs I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz szkolenia dotyczące wsparcia osób po traumie i doświadczających żałoby. Regularnie uczestniczę w szkoleniach uzupełniających wiedzę z zakresu poradnictwa psychologicznego.
Doświadczenie zdobywałam pracując w telefonach wsparcia dla osób w kryzysach, prowadząc indywidualne konsultacje z młodzieżą i dorosłymi w poradni zdrowia psychicznego oraz zajęcia warsztatowe w szkołach.
Pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 15 r.ż.
Magda Okoń
Psycholog z kwalifikacjami pedagogicznymi, socjoterapeuta, psychoterapeuta w trakcie szkolenia w nurcie psychodynamicznym.
Jestem magistrem psychologii o specjalności Psychoprofilaktyka i Pomoc Psychologiczna, ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego, a także kursy z zakresu interwencji kryzysowej, rozwoju osobistego, dialogu motywującego, prowadzenia relaksacji. Ukończyłam Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. Obecnie uczę się w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej KCP, która jest czteroletnim, specjalistycznym podyplomowym szkoleniem rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej.
Jeśli chodzi o doświadczenie w zawodzie psychologa, dotychczas zdobywałam je na praktykach studenckich w poradni psychologiczno-pedagogicznej, w przedszkolu, na obozie terapeutycznym dla dzieci i młodzieży ze spektrum ASD oraz pracując w organizacji pozarządowej, głównie z seniorami, świadcząc pomoc psychologiczną, prowadząc warsztaty psychologiczne, a także zajęcia relaksacyjne i psychoedukacyjne dla tej grupy wiekowej. Obecnie prowadzę również psychoterapię psychodynamiczną osób dorosłych jako psychoterapeuta w trakcie szkolenia.
W pracy pomocowej koncentruję się na każdej zgłaszającej się do mnie osobie. Cechuje mnie empatia i wrażliwość na osobowość, indywidualne trudności, ale także na potencjał moich klientów/pacjentów. W kontekście psychologii szczególnie interesują mnie zagadnienia relacji interpersonalnych, systemu rodzinnego, radzenia sobie z emocjami i stresem, somatopsychologii i psychosomatyki oraz psychoterapii. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.
Zuzanna Narojczyk
Jestem logopedą i audiologiem. Ukończyłam studia I stopnia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej na kierunku logopedia z audiologią. Poszerzanie wiedzy logopedycznej kontynuuję na studiach II stopnia.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w trakcie praktyk w takich miejscach, jak przedszkole, szkoła oraz przychodnia specjalistyczna.
Podchodzę do swojej pracy z pasją i wielkim sercem. Pracuję zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i z osobami dorosłymi, przy czym traktuję każdą osobę indywidualnie. Obecnie przyjmuję w Lublinie.
Głównym zakresem mojej pracy są osoby z:
– wadami wrodzonymi,
– nadpobudliwością psychoruchową,
– spektrum autyzmu,
– niepełnosprawnością intelektualną,
– niepłynnością mówienia,
– zaburzeniami słuchu,
– opóźnionym rozwojem mowy,
– szeroko pojętymi wadami wymowy,
– otępieniem.
Chętnie podejmuję się nowych wyzwań logopedycznych.
Zapraszam na konsultacje, szczegółowe diagnozy i pełnowymiarową terapię danego zaburzenia mowy.
Wykwalifikowana kadra
Zapewniamy dostęp do zespołu wyspecjalizowanego w różnych dziedzinach wspierania zdrowia psychicznego.
Indywidualne podejście
Nasz zespół jest nastawiony na udzielania wsparcia zgodnie z indywidualnymi potrzebami naszych pacjentów.
Dostępność czasowa
Placówka jest otwarta od 8 do 20. W tych godzinach zawsze dostępny jest psycholog, z którym można się skonsultować lub umówić wizytę.
Wyposażone gabinety
Przychodnia dysponuje wygodnymi przestrzeniami do prowadzenia konsultacji zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Są one zaopatrzone w niezbędne do pracy psychologicznej sprzęty.
Nowoczesny sprzęt neurorehabilitacyjny
W przychodni dostępny jest nowoczesny sprzęt do terapii funkcji poznawczych. Jest to Cyber-oko oraz VR tier-One.
„Kiedy proszę, byś mnie wysłuchał, a Ty dajesz mi rady, to nie robisz tego, o co Cię prosiłem. Kiedy proszę, byś mnie wysłuchał, a Ty zaczynasz mi tłumaczyć, dlaczego nie powinienem się tak czuć, ranisz moje uczucia. Kiedy prosze, byś mnie wysłuchał, a Ty starasz się rozwiązywać moje problemy, czuję, że mnie zawiodłeś. Wszystko, czego chcę, to byś mnie wysłuchał. Nic nie mów, nic nie rób – po prostu usłysz mnie.”
Ralph Roughton
Specjalistyczne usługi | Społeczny wymiar | Dostępność
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00